שומרים על פרחים נקיים מחרקים

 

מזיקים בגינה יכולים לפגוע בצורה משמעותית בפרחים ובצמחים. יש לזכור כי הרבה פרחים מואבקים על ידי חרקים, המבצעים את תפקידם הביולוגי והאבולציוני ולכן השמירה על הפרח עשויה להיות קשה ומתסכלת. מצד שני, אפשר לשמור על פרחים נקיים מחרקים במידה ויודעים לזהות צמח פגוע ומבצעים הדברה מקצועית.
הנפגעים העיקריים ממזיקים הם שיחים ועצי פרי אולם גם צמחים אחרים יכולים לסבול. בכל שנה צפויים להגיע לגינה אותם מזיקים, גם אם בשנה הקודמת הם נעלמו. המזיקים פעילים בעונות המעבר וגם בקיץ ובשלב הראשון כדאי לאבחן ממה סובל הפרח. צמחים פגועים הם בעלי עלים מעוותים או אכולים, חור בגזע, פגיעה בתפרחת או כתמים לבנים המופיעים על העלים ומצביעים על מחלות ופטריות. כנימות העלה לדוגמא נטפלות לפרחים ונצמדות בעיקר לעלים צעירים כדי למצוץ את נוזלי הצמח.
הדברת מזיקים מהפרחים
שימוש בחומרי הדברה כימיים על גבי פרחים וצמחים אינו מומלץ. יש חומרים אחרים שמיועדים להדברת מזיקים מפרחים וכדאי להעדיף תרסיסים מחומרים טבעיים. הנה כמה טיפים עבור הדברת מזיקים אפקטיבית:
– מי סבון או סודה לשתייה יעילים נגד מחלות בצמחים
– אפשר להגן על עצי פרי באמצעות רשת מיוחדת
– כדאי לשתול פרחי שום כדי להרחיק מעופפים
– רצוי להימנע מהדברה כימית המפרה את האיזון האקולוגי
יש צמחים שמטבעם דוחים חרקים ואותם אפשר לשלב בגינה או במרפסת. קבוצת הצמחים הארומטיים ידועים בתור צמחי מרפא, אך הם גם מנדפים ריח חזק התורם להרחקת מזיקים.

הנה כמה דוגמאות לצמחים כאלה:
– מרווה משולשת
– אזובית מצויה
– רוזמרין רפואי
– אורגנו
– ריחן הבזיל
כך תגדילו את אורך החיים של פרחים קטופים
שמירה על פרחים קטופים נקיים מחרקים תאפשר גם הגדלה של אורך החיים שלהם. מלבד פעולת הדברת מזיקים אפקטיבית בגינה וגם בבית, כדאי להקטין את התנגדות איזור החתך של צמחים באגרטל למעבר מים. טיפול בפרח קטוף מקנה לפרח איכות בסיסית והוא צריך להתבצע גם במערכת השיווק וגם אצל הצרכן הסופי. המטרה של הטיפול היא למצות את מיטב האיכות של הפרח וגם לשפר את המראה האסתטי והחיצוני שלו.
מומלץ להשתמש רק במים ומיכלים נקיים כדי לשמור על הפרחים. המים המומלצים הם מי גשמים, מי מזגן או מים מזוקקים, שאינם מקצרים את חיי הפרח. המלצה נוספת היא להסיר את העלים התחתונים מהפרחים וכך למנוע התפתחות מיקרואורגניזמים. אפשר לשקול הוספת תמיסת אגרטל המכילים מקורות אנרגיה וחומרי חיטוי. כל אלו יאפשרו לפרח לצמוח ולהישאר חיוני גם בסביבה המכילה מזיקים וחרקים.
לסיכום, שמירה על פרחים נקיים מחרקים מתייחסת גם לצמחים בגינה וגם לפרחי נוי קטופים הנמצאים באגרטל. השמירה על הפרחים כוללת הדברת מזיקים והקפדה על כללי טיפול נכונים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר