התאמת זרי הפרחים לפי סוג האירוע

 

כאשר אנו מתכננים סידורי זרי פרחים לאירוע מסוים, עומדים בפנינו מגוון עצום של אפשרויות וסוגים שונים של פרחים, אך כיצד נדע איך להתאים את זרי הפרחים לסוג האירוע ?

לעיצוב הפרחים ישנם מגוון דיי רחב של תפקידים אשר יכולים להתאים למגוון רחב של אירועים.  בכתבה זו נציג מספר מוטיבים המציגים את תפקידם החשוב של הפרחים באירועים שונים.

שביל הליכה לפני החופה– ניתן לשלב את הפרחים כסימון לשביל אשר בו צועדים הכלה והחתן בדרכם אל החופה. הסימון המבוצע על ידי הפרחים נחשב כ"עושה אוווירה" ומתאים ביותר לחתונות מאשר שימוש בסימני דרך אחרים.

יצירת תדמית לאירוע– ניתן  לומר כי צבע הפרחים, וסוג הפרחים, יכולים לרמוז ולסמן את אופי האירוע. ניקח לדוגמא חתונה של דתיים- שבה הלבוש של האורחים הוא צנוע, ולכן הפרחים אשר ייקשטו את השולחנות ואת האולם או הגן יהיו גם הם סולידיים ובגוונים שמשדרים צניעות ( לדוגמא- פאחים לבנים או פרחים סגולים ). כמו כן, יש כאלו אשר כבר בהזמנה לאירוע החתונה מצרפים על ההזמנה תמונה של פרח, כדי  ליצור מוטיב מקשר. מעבר לכך, בחתונות בהן מעוניינים כי האווירה תהייה רומנטית יותר וליברלי יותר, ניתן לעשות שימוש בפרחים בצבעים נועזים יותר, בצבעים אדומים למשל. לא מן הנמנע כי בעת סידור הפרחים תיוועצו עם מעצבי פרחים  אשר תפקידם העיקרי הוא עיצוב פרחים לצורך התאמה מקסימלית לאירוע. מעצבי הפרחים עושים שימוש בעזרתם של חנויות פרחים נבחרות ברחבי הארץ בכדי לבחור את סוגי הפרחים הטובים ביותר.

כייון תנועה למקום האירוע– בשנים האחרונות אנו נתקלים ביותר ויותר אולמות אירועים וגני אירועים אשר נעזרים בסימון שבילי הגעה ושבילי נסיעה בפרחים, אשר לוקחים חלק מהמוטיב של האירוע כולו. לדוגמא- כאשר בוחרים פרח מסוג מסויים אשר מלווה את הכלה לאורך האירוע, ניתן להשתמב באותו הפרח בסימון שבילי גישה בחניון, וכך אורחים המגיעים יוכלו לזהות מיד את מקום החניה עבורם, ויוכלו ללכת בעקבות סימון הפרחים, שמחליף את השילוט בחלק מהאירועים.

התאמה וגיוון– אין ספק כי עיצוב פרחים יכול לשפר את מראה האירוע, אך אסור להגזים בכמויות הפרחים. הפרזה בכמות הפרחים עלולה להגביל את התנועה, או ליצור אווירה חנוקה ומוגבלת, לכן ומלץ תמיד לחשוב על העיצוב בראיה כוללת על האירוע כולו, ולא בחשיבה נקודתית רק על המראה והעיצוב.

מעבר לחתונות ושמחות באירועים גדולים, ישנם כמובן עוד אירועים שמחים קטנים יותר אשר לכבודם אנו שולחים זרים, או סידורי פרחים. בין אם זה לכבוד חג, או לכבוד יולדת שילדה זה עתה, או סתם לכבוד האישה או הבעל שאנו אוהבים ומעוניינים לשמח- התאמת הזר לעיתים נקבעת לפי הטעם האישי של המקבל, או לפי מיקום הזר בו מעוניינים להניח אותו.

יש לזכור כי הפרחים תפקידם לשמח, ולהאיר את המקום בו הם נמצאים, ואין להמעיט בערכם בעת בחירת הזר או העיצוב.

 

 

לפרטים נוספים צרו קשר