איך בוחרים את הזר הנכון ליום ההולדת?

 

זר הוא המתנה המושלמת ליום הולדת. אפשר להזמין אותו באמצעות הטלפון או אתרי האינטרנט העוסקים בתחום, להגיע אל החנות ולבחור באופן אישי או להתייעץ עם שוזרים מקצועיים. ניתן להשיג זר מרשים ויוצא דופן במחיר יחסית נמוך וכדאי גם לנצל את ההזדמנות על מנת לשלב ברכה אישית. יחד עם זאת, לא תמיד קל לבחור את הזר הנכון ליום ההולדת. יש מספר שיקולים אותם חשוב לקחת בחשבון טרם הבחירה. שיקולים אלו רלוונטיים עבור כל סוגי ימי ההולדת, והם נגזרים מתוך היצע הזרים וההבדלים ביניהם.

השיקול הראשון והחשוב ביותר בעת בחירת המתנה נקבע על פי השאלה למי מיועד הזר. ההבדל העיקרי הוא בין זר המיועד לבני זוג, לבין זר שנשלח עבור חברים או קולגות. לבני זוג אוריינטציה אישית ורומנטית. מנגד, לחברים מביאים משהו מקורי ועם בדיחה פרטית. זר לקולגות יהיה בדרך כלל מקצועי וסולידי יותר, עם דגש על ברכה קונקרטית. שיקול שני שכדאי להעלות בהקשר הזה הוא גילו של מקבל הזר. טווח הגילאים משפיע על בחירת זר הפרחים הנכון ליום ההולדת וכמעט בכל ספקטרום קיימים זרים אחרים. בני נוער וצעירים מעדיפים בדרך כלל זרים הכוללים פרחים מפורסמים כמו ורדים, בעוד מבוגרים יכולים לחפש דווקא אחר פרחים נדירים יותר.

העדפות ועונות השנה

כל מתנה ליום הולדת או קופונים נרכשת תוך שילוב בין ההעדפות האישיות של מקבל המתנה, לבין ההעדפות של מי שרוכש אותה. יש כאלה שמגיעים אל חנות המתנות עם רשימה מוגדרת של צרכים, בעוד אחרים מקבלים החלטות ספונטניות המבוססות על היכרות מוקדמת עם חתן יום ההולדת. העדפות אישיות הן פקטור חשוב גם בעת בחירת הזר הנכון ואין סיבה להתעלם מהן. כל עוד יש לכם העדפה ספציפית לסוג מסוים של פרחים או מתוקים, רכשו אותו וכך תוכלו להביע מסר אישי. זכרו כי המטרה של המתנה היא להביע הערכה ואהבה. אף אחד לא מצפה מכם להביא את המתנה המושלמת ולפעמים הכוונה חשובה יותר מהביצוע.

בכל מקרה, כל השיקולים המובאים לעיל לקראת בחירת זר ליום הולדת כפופים לעונות השנה. בחירת הפרחים חייבת להתחשב בהבדלים בין הסתיו, האביב, החורף והקיץ. יש פרחים שמגיעים לשיאם בעונות המעבר ופרחים שאינם מתאימים למזג האוויר הישראלי. חגיגת יום הולדת בקיץ מצמצמת במידה מסוימת את מגוון הפרחים שניתן לצרף לתוך זרים, אך בעונת האביב תמצאו המון הפתעות בלתי צפויות. בדקו את ההשפעה של עונת השנה על הבחירה שלכם ותוכלו לחסוך חלק ניכר מהזמן המושקע בחיפוש אחר מתנת יום הולדת.

זר פרחים או זר מתוקים?

בשנים האחרונות החלו זרי המתוקים להציע אלטרנטיבה לזרים המוכרים הרגילים. אלו עשויים לרוב משוקולד איכותי ומשובח, הם מתאימים לימי הולדת בכל הגילאים והם כמובן אינם תלויים בהבדלים בין עונות השנה. מצד שני, זרי מתוקים לא מתאימים לכולם ויש כאלה שעדיין מעדיפים את הפרחים המסורתיים. גם השיקול הזה הוא בסופו של דבר סובייקטיבי ותלוי בתקציב העומד לרשותכם, בהעדפות האישיות ובתחביבים של מי שחוגג את האירוע.

 

לפרטים נוספים צרו קשר